SNOWPIERCER: 1001 VAGONLU TREN

Yazar : efrahnat Yayınlanma Tarihi : 22 Kasım 2020
SNOWPIERCER: 1001 VAGONLU TREN

“Önce iklim değişti. İnkarcılar nedenini bilselerde yalanlarıyla bizi mahfettiler. Savaş dünyayı daha da ısıttı. Buzlar eridi ve tüm türler yok oluşa sürüklendi. Bilim insanları dünyayı soğutarak verdikleri zararları gidermek istedi. Ama onu çekirdeğine dek dondurdular. Geleceği sadece öngörülü Bay Wilford gördü ve büyük bir tren hazırladı. Donmanın son gününde bu durumun sorumlusu olan çoğu zengin 1001 vagon uzunluğundaki kar küreyiciye çekildi. Ve biz yani hayatta kalan halk arkada bırakılan hayatta kalanlar trenlerini işgal ettik..”

Dünya üzerinde oldukça önemli bir sorun olan küresel ısınma görmezden gelinemeyecek derecede sonuçları ile felakete dönüşmüştür. Bu felaket neticesinde bilim adamlarının durumu düzeltebilmek için yaptıkları kimyasal salınım ile dünya soğumaya başlar ve bu soğumayla birlikte buzul çağına girilir.  İnsanların neredeyse hepsi ölmüştür. Yaşayanlar ise 1001 Vagonlu Trenin içerisindeki bin kişidir..

Geleceği gören öngörülü Bay Wilford treni hazırlamış ve donmanın son günlerinde bu durumun sorumlusu olan çoğu zengin bu trene çekilmiştir. Arkada bırakılan halkın bir kısmı ise bu treni işgal etmiştir. Bu durum vagonlar arası sosyal sınıfı ortaya çıkaracak aynı zamanda tren içerisindeki düzeni sağlayacaktır. Ön vagonların yaşayabilmesi için proletaryalara ihtiyacı vardır ve bu ihtiyacı kuyruktakiler karşılamaktadır. Kuyruk kısmı olarak adlandırılan halk bu düzene son vermek isteyecek ve isyan girişimlerinde bulunacaktır..

Karları küreyerek dünyayı turlamaya devam eden bu trenin, 2013 yapımı filmin ve birinci sezonu yayınlanan 2020 yapımı dizinin adı Snowpiercer. Filmi ve dizisiyle izleyicilerin oldukça ilgisini çektiğini söylemek mümkün.

Sosyal adaletsizlik ve sınıflaşma karşısında kuyruktakilerin planlayacağı çözümler ile düzen tekrar sağlanacak mı merak konusu.. Bu ve bunun gibi birçok merak edilenler ile birlikte dizinin ikinci sezonu 25 Ocak 2021’de izleyiciler ile tekrar buluşacak.


Şeytan mı?, Melek mi? ; Bitcoin

Şeytan mı?, Melek mi? ; Bitcoin

Bitcoin tam olarak bir para birimi gibi tanımlanamasa da ekonomik bir değerinin olduğu tüm dünya ülkeleri tarafından kabul edilebilir bir konumda. Covid-19 virüsünün dünyayı etkisi altına almasıyla bi...

Nedir bu GameStop?

Nedir bu GameStop?

Son zamanlarda hisse senedi çıkışlarıyla gündemde yer alan GameStop nedir?

Şizofreni Nedir? Şizofreni Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

Şizofreni Nedir? Şizofreni Hakkında Doğru Bilinen Yanlı...

Şizofreni hakkında halk arasında doğru olduğu düşünülen bir çok yanlış görüş mevcuttur. Bu yanlışları doğrularıyla birlikte sizler için derledik….

Fenerbahçe, Mesut Özil’in Yıllık Ücretini Açıkladı!

Fenerbahçe, Mesut Özil’in Yıllık Ücretini Açıkladı!...

Geçtiğimiz günlerde Arsenal’den Fenerbahçe’nin transfer ettiği Mesut Özil’in yıllık ücreti açıklandı. İşte haberin ayrıntıları…

Ünlü Sunucu Larry King Hayatını Kaybetti...

Ünlü Sunucu Larry King Hayatını Kaybetti...

Sayısız röportajları ve mükemmel sunumu ile ikon haline gelen ve uzun süredir CNN sunucusu olan Larry King hayatını kaybetti.

Yeni çıkan Samsung serisi S21'de neler değişti

Yeni çıkan Samsung serisi S21'de neler değişti

Samsung , Perşembe günü Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra'dan oluşan yeni nesil Galaxy S21 serisini tanıttı.

Uber Türkiye Erişim Engeli Kaldırıldı

Uber Türkiye Erişim Engeli Kaldırıldı

Resmi Uber sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada resmen uberin erişim engelinin kaldırıldığı bildirildi.

Fahrettin Koca CoronaVac Aşısını Yaptıran İlk Türk Vatandaşı oldu.

Fahrettin Koca CoronaVac Aşısını Yaptıran İlk Türk Vata...

Sağlık bakanı Fahrettin Koca Çin'den gelen CoronaVac Aşısını Yaptıran ilk Türk vatandaşı oldu.

Türkiye'nin İlk Resmi Kripto Para Birimi İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Türkiye'nin İlk Resmi Kripto Para Birimi İçin Çalışmala...

Bitcoin, 2009'daki yükselişiyle birlikte, dünya finans sisteminin yerini alacak olan blockchain teknolojisini hayatımıza soktu. Bu teknolojinin en önemli çıktısı olan kripto para, önemli bir yatırım a...

WhatsApp’a En İyi ve Güvenilir Alternatifler !

WhatsApp’a En İyi ve Güvenilir Alternatifler !

Değiştirmek, başka bir uygulamaya geçmek mantıklı bir tercih olabilir. Belki WhatsApp’a geri adım attırabilir. Peki alternatif uygulamalar ve bu uygulamalar hakkında bilgiler nedir? İşte bütün ayrıntı...

WhatsApp’tan Zorunlu Güncelleme !

WhatsApp’tan Zorunlu Güncelleme !

Açıklamaya göre sunulan gizlilik sözleşmesinin onaylanmaması durumunda Türkiye’deki WhatsApp kullanıcıları uygulamayı kullanmaya devam edemeyecek. İşte detaylar..

Anksiyete Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Anksiyete Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Anksiyete yaşadığınızı gösteren işaretler.

Kitap Okuma Alışkanlığı İçin 5 Önemli Tavsiye!

Kitap Okuma Alışkanlığı İçin 5 Önemli Tavsiye!

Kitap okumayı alışkanlık haline getirmek istiyorsanız. Sizlere önereceğimiz 5 tavsiyeye kulak verin.

Alzheimer Olan Ünlü Ressamın Yıllar İçinde Değişen Otoportreleri...

Alzheimer Olan Ünlü Ressamın Yıllar İçinde Değişen Otop...

Ünlü Ressam William Utermohlen'in Alzheimer olduktan sonraki çizimleri sizleri hayrete düşürecek!

Bipolar Bozukluk Nedir?

Bipolar Bozukluk Nedir?

Bipolar bozukluk nedir? Belirtileri nelerdir? Tedavisi nedir?